18 Mayıs 2014 Pazar

Kitap Fuarından Kareler..

     Bu yıl 6.sı düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı her zaman ki gibi dolu dolu başladı.Ne yalan söyleyeyim bu kadar ilgi görüyor olması beni çok mutlu ettiği kadar başlarda şaşırtıyordu da.Ama insanları kitap okumaya teşvik eden müthiş bir fuardan izlenimlerimi sizinle de paylaşmak istedim.
    Dördüncü yılında Türkiye’nin en büyük ikinci kitap fuarı unvanını kazanan Kocaeli Kitap Fuarı, her sene rekor sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. 2012 yılında 355 bin kişiyi ağırlayan Kocaeli Kitap Fuarı 2013 yılında 460 bin 220 ziyaretçi sayısı ile zirveye yerleşti. 500 etkinlik, 350 yayınevi ve 20 sahaf yer aldığı fuar, kitapseverlerin desteğiyle Türkiye'nin en büyük kitap fuarı oldu.Bu sene daha da artacağına eminim.Yakın illerden de oldukça ilgi görüyor.Eğer yolunuz düşerse mutlaka uğrayın derim.17-25 Mayıs arası açık kalacaktır.Peki hangi yazarlar bu sene fuarımıza renk katacak; Kitap kumbarası fikri oldukça güzel olmuş ihtiyaç sahipleri de düşünülmüş..
Kendimi sahaf kısmında kaybetmişsem demek ki :)Eski kitapların hep bir ruhu olduğuna inanırım kaç yıllık kitaplar eski sahipleriyle kalan anılarını hala taşıyor gibi..Ama yeni sahiplerini beklemekte..


 Koleksiyonerler de düşünülmüş pek tabi.Para ve pullar eski valizlerde sergileniyor.


Bir sürü güzel mi güzel plaklar vardı koleksiyonerlere duyurulur :)


Ve güzel bir plak takılmış kulaklarımızı mest ediyordu bu sırada...

Elimde tuttuğum Sebilürreşad, 1908 Ağustos'unda Eşref Edip Fergan ve Mehmet Âkif Ersoy tarafından çıkarılmaya başlanan dergi. İslamcılık hareketinin en önemli yayın organı idi. Derginin en büyük özelliklerinden birisi de Safahat'ın tamamına yakınının burada yayımlanmış olmasıdır. 


Eski resimleri ve kartpostalları çok severimmm..Bunu da kitaplarımın arasına ayraç olarak kullanmayı düşündüm :)


Pekiii..ben neler mi aldım;

  1. Sarah Jio -Mart Menekşeleri
  2. Sarah Jio- Böğürtlen Kışı
  3. Kimberley Freeman-Kır Çiçeği Tepesi
  4. Marie Bostwick-Pamuk İpliğinden Hayaller
  5. John Verdon-Şeytanı Uyandırma
  6. Sherlock Holmes-Ölümün FısıltısıBu resimde de bu kadar indirimi bulmuşum kaçırırmıyım hiç diyen bir sevinç bakışı var :) Ahhh ah..kendimi zor engelledim inanın.Bu arada kitapları okudukça izlenimlerimi de sizinle paylaşırım elbette ki.Yolu düşen herkes buyursun gelsin biz bugün çok güzel birgün geçirdik.


8 yorum:

Seyma Tanis dedi ki...

Bayıldım hepsine tek tek :)
Aldığın kitaplarda çok ilgi çekici :)
Bende eski kitapları daha çok seviyorum :)

Hayatın Fon Müziği dedi ki...

teşekkürler canımm :) evet bende okumak için sabırsızlanıyorum :D ve dediğin gibi eski kitapların kendine çeken bir büyüsü var...

Hayatım Kitap dedi ki...

arabayla önünden geçtim oranınizmite kardeşimi almaya gittim ama fuara akın vardı yolda gördüm ama içim bitti :D sen benim yerime de gezmiş olmuşsun :D

Hayatın Fon Müziği dedi ki...

tühhh..keşke vaktin olsaydı da görebilseydin :( ama seni gezdirmiş kadar olduysam ne mutlu banaaa :D

Esra Hanedan dedi ki...

orda olmak isterdim :))
banada beklerim www.kiriksemsiye.blogspot.com.tr
sevgiler

Hayatın Fon Müziği dedi ki...

geleneksel oldu her sene mayıs aylarında oluyo bu fuar 25 Mayıs son gün kim bilir belki yolun bu taraflara düşerse uğrarsın :)

patlayan balonlar dedi ki...

Çok güzel bir fuar olmuşa benziyor. Afişlerde Murat MENTEŞ'i görünce içim sızladı. Bu sene İzmir'deki kitap fuarına gelmedi Murat MENTEŞ, şu an sana çok imrendim. Güzel okumalar :)

Hayatın Fon Müziği dedi ki...

evet canım güzel geçmişti çok teşekkür ederim ;)

Yorum Gönder

 

Hayatın Fon Müziği.. Template by Ipietoon Blogger Template | Gift Idea

back to top